Kosmetyki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat kosmetyków.

Kosmetyki do twarzy - interesujące fakty i porady

Dobre kosmetyki do twarzy powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety i każdego mężczyzny. Warto jednak wiedzieć, jak je wybierać i na co zwracać uwagę, by zakup okazał się trafiony.

Kosmetyki do twarzy stanowią najszerszą grupę preparatów dostępną w sprzedaży. Jest to związane z wieloma aspektami. Przede wszystkim to właśnie cera (jako że jest odsłonięta) jest najbardziej narażona na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Po drugie - twarz to element, który wystawiany jest na „widok publiczny”, i który decyduje o tym, jak jesteśmy postrzegani.

Podział kosmetyków do twarzy

Kosmetyki do twarzy można podzielić na dwie główne kategorie: specyfiki do pielęgnacji cery oraz produkty do makijażu. W obu grupach znajdziemy preparaty dedykowane określonym grupom kobiet i dotykającym ich problemom skórnym. Na rynku dostępne są kosmetyki do twarzy dla nastolatek, dla młodych kobiet, dla pań dojrzałych. Są też specyfiki do cery naczynkowej, skóry suchej, do opalania twarzy. Dostępne są również preparaty do twarzy przeznaczone dla kobiet w ciąży, które przygotowywane są w oparciu o zmiany w gospodarce hormonalnej.

Kosmetyki do makijażu twarzy należy dobierać ostrożnie. Warto mieć świadomość, że niektóre składniki, w tym barwniki mogą wywoływać reakcję alergiczną albo nawet przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się skóry. Istotne znaczenie ma więc to, by wybierać profesjonalne preparaty, które nie wywołują podrażnień.

Dobre kosmetyki do twarzy, bez względu na to czy działają pielęgnacyjnie, czy mają tuszować niedoskonałości, muszą być dobrane do typu cery i jej problemów oraz do wieku.

Jakie kosmetyki do twarzy stosować?

O tym, jak dobrać preparaty do twarzy decyduje nasza cera, wiek i specyficzne problemy skóry. Każda kobieta na swojej półce ze specyfikami musi mieć zarówno kosmetyki do mycia twarzy, jej głębszego oczyszczania oraz odżywiania. Pierwszą grupę stanowią wszelkie żele, pianki, mydła i mleczka. Kosmetyki do oczyszczania twarzy to toniki, płatki oczyszczające i niektóre maseczki. Odżywianie to kremy i fluidy. Wszystkie kosmetyki do twarzy, bez względu na ich rodzaj, dobiera się pod kątem wielu aspektów. To zaś powoduje, że ciężko oszacować, które z dostępnych na rynku produktów są najlepsze. Większość dostępnych kosmetyków do twarzy to specyfiki przygotowywane w oparciu o długoletnie badania laboratoryjne nad składnikami i typami cery. Niektóre z nich to produkty bardzo kosztowne. Niekiedy okazuje się, że lepsze efekty osiągniemy, stosując naturalne kosmetyki do twarzy pochodzące z przepisów naszych babć.

Każda kobieta musi więc we własnym zakresie wypróbowywać kosmetyki i samodzielnie decydować o tym, które preparaty sprawdzą się najlepiej.

Męskie kosmetyki do twarzy

Kosmetyki do twarzy dla mężczyzn to nadal mało popularny temat. Wprawdzie panowie wiedzą już, że nie wystarczy być nieco piękniejszym od diabła by podobać się kobietom, ale nadal wstydzą się pielęgnowania urody. Trzeba jednak pamiętać, że choć męska skóra jest grubsza i wolniej się starzeje, wieczna młodość nie jest jej pisana. Dlatego też, chcąc jeszcze bardziej opóźnić procesy starzenia, warto stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Ich aplikowanie to żadna ujma!