Kosmetyki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat kosmetyków.

Kosmetyki dla mężczyzn - interesujące fakty i porady

Na rynku kosmetycznym dostępne są nie tylko specyfiki dla pań, ale również i panów. Nie są one jeszcze tak powszechne, jednakże coraz więcej mężczyzn decyduje się na ich stosowanie w szerszym zakresie.

Kosmetyki dla mężczyzn w ciągu ostatnich kilku lat stały się prężnie rozwijającą się kategorią produktów na rynku kosmetycznym. Przyzwolenie społeczne, a nawet zachęta w postaci reklam sprawiły, że mężczyźni przestali się wstydzić dbania o siebie i zaczęli pielęgnować swoją urodę.

Rosnąca siła męskich kosmetyków

Pierwsze preparaty dla panów zostały wprowadzone na rynek pod postacią dermokosmetyków - specyfików stanowiących połączenie leków i preparatów pielęgnacyjnych. Za prekursora można uznać markę Vichy, która wprowadziła specyfiki dostosowane do charakteru męskiej skóry i jej potrzeb. Firma wprowadziła linię obejmującą kosmetyki do włosów dla mężczyzn, dezodoranty oraz preparaty do twarzy. Po jej pionierskim wejściu na rynek, rosnący potencjał grupy męskich konsumentów dostrzegły również inne firmy. Pojawiły się kosmetyki dla mężczyzn L’Oreal przeznaczone do pielęgnacji ciała. Z czasem na rynku zaczęły pojawiać się preparaty innych marek.

W ostatnim czasie, niektóre firmy wprowadziły również kosmetyki do higieny intymnej dla mężczyzn o nieco innym odczynie pH niż środki dla kobiet. Nowością na rynku kosmetycznym są także kolorowe kosmetyki dla panów, których celem jest maskowanie defektów cery. O ile po typowe preparaty mężczyźni chętnie sięgają, tak do stosowania tego rodzaju produktów nie są jeszcze przekonani.

Czy mężczyźni są gotowi na szersze używanie kosmetyków?

Coraz więcej panów przekonuje się do tego, że o urodę warto dbać. Dużą zasługę mają w tym media, prezentujące obraz mężczyzny zadbanego i zadowolonego z życia. Nowoczesny mężczyzna to mężczyzna metroseksualny. Tymczasem w kosmetyczkach większości panów znajdują się wyłącznie te standardowe produkty - pianki do golenia, żele pod prysznic, szampony, dezodoranty. Mężczyźni muszą zyskać pewność, że stosowanie odpowiednich kosmetyków to nie ujma. Każdy ma prawo dbać o siebie. Dlatego też warto stosować chociażby specyfiki, które mają opóźnić procesy starzenia się skóry, by dłużej zachować młody wygląd.

Typy kosmetyków

Kosmetyki w innych krajach