Kosmetyki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat kosmetyków.

Najlepsze kosmetyki - interesujące fakty i porady

Rynek kosmetyczny jest bogaty. Nie wszystkie osoby wiedzą, które specyfiki są dla nich najlepsze. Przy wyborze należy kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim potrzebami skóry. Nie zawsze najlepsze kosmetyki muszą dużo kosztować.

Wszystkie koncerny kosmetyczne chcą przekonać konsumentów do tego, że to właśnie ich preparaty są najlepsze. Czy jednak można jedną markę uznać za lepszą od innych? Czy istnieje coś takiego jak najlepsze kosmetyki do makijażu czy do twarzy? Okazuje się, że nie zawsze. Gdyby tak było, na rynku nie istniałoby tylu producentów, a tysiące kobiet nie wpisywałoby każdego dnia w wyszukiwarkę frazy „najlepsze kosmetyki forum”, by dowiedzieć się, które specyfiki faktycznie są godne zainteresowania.

W czym tkwi sekret najlepszych kosmetyków?

Cera każdej kobiety jest inna. Inne jest jej budowa ciała, inny rozkład tkanki tłuszczowej i wreszcie inne problemy z cerą. Niestety z pewnymi predyspozycjami skóry się rodzimy i podczas, gdy niektóre dziewczęta w wieku 15 lat ciekawi to, jakie są najlepsze kosmetyki na pryszcze, to inne muszą już myśleć o tym, jakie są sprawdzone kremy na cellulit.

Każda skóra ma inne wymagania, co sprawia, że jeden specyfik u nas się sprawdzi, a innych osób - niekoniecznie. Nawet wtedy, gdy jedna grupa kobiet twierdzi, że marka X to najlepsze kosmetyki do włosów, wcale nie oznacza to, że my po ich zastosowaniu nie dostaniemy łupieżu lub nie dojdzie do łojotoku.

Oczywiście są pewne ogólne standardy, względem których można określić to, że jedne kosmetyki są lepsze od innych. Zwykle zwracamy uwagę na ich cenę myśląc, że to właśnie ona jest wyznacznikiem wysokiej jakości i skuteczności. Choć w większości przypadków taka zależność jest słuszna, warto mieć świadomość, że niektóre tanie kosmetyki wcale nie są gorsze od tych kosztujących kilkaset złotych. Zdarza się, że tańsze i droższe specyfiki mają taki sam skład, przynosząc podobne rezultaty. Niektóre zaś kosmetyki faktycznie są kosztowniejsze, ponieważ bazują na silniejszych ekstraktach, zawierając niespotykane i unikalne składniki. Nie zawsze jednak nasza skóra będzie wymagała stosowania takich preparatów.

Jak ocenia się najlepsze kosmetyki?

Centra testów kierują się najczęściej badaniami z tzw. ślepą próbą. Grupie wybranych kobiet daje się różne kosmetyki z prośbą o ich testowanie. Panie nie znają marek używanych przez siebie preparatów, dlatego nie kierują się własnymi opiniami o danej marce, są w pełni obiektywne. Po określonej serii testowania kobiety muszą dokonać oceny badanych kosmetyków, wskazując te najlepsze. Na tej podstawie powstają rankingi najlepszych kosmetyków. Warto jednak pamiętać o tym, że podobne porównania rzadko obejmują więcej niż 5 produktów.

Najlepsze kosmetyki profesjonalne nie zawsze wybierane są na podstawie testów. Zwykle czynnikiem podstawowym jest wyczucie kosmetyczki lub fryzjera. Każdy specjalista jest zdania, że najlepsze specyfiki pielęgnacyjne / fryzjerskie to konkretna marka. Ocena opiera się na własnych doświadczeniach w pracy z określoną grupą specyfików. Nie zawsze więc warto kierować się opiniami specjalistów, bowiem zwykle ich zdanie jest czysto subiektywne. Ich ulubione preparaty wcale nie muszą być odpowiednimi kosmetykami dla nas.

Jak wybrać najlepsze kosmetyki do twarzy, ciała czy makijażu?

Należy opierać się na własnych próbach i poleceniach znajomych i koleżanek. Warto pytać też dermatologów i lekarzy (np. najlepsze kosmetyki dla noworodka pomoże nam dobrać nasz lekarz pediatra - na podstawie karty choroby wie on o dziecku znacznie więcej niż plakat reklamujący najlepsze specyfiki dla niemowląt).

Czujność należy zachować w przypadku sugerowania się opiniami zamieszczanymi na forach internetowych. Informacje tam dostępne nie zawsze są zgodne z prawdą.