Kosmetyki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat kosmetyków.

Kosmetyki do włosów - interesujące fakty i porady

Profesjonalne kosmetyki do włosów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Popularne są nie tylko specyfiki pielęgnacyjne, ale i ułatwiające stylizację - także w wersji dla mężczyzn.

Kosmetyki do włosów są jedną z najszybciej rozwijających się kategorii w grupie preparatów pielęgnacyjnych. Z roku na rok wzrasta ich sprzedaż, zwłaszcza w zakresie odżywek oraz specyfików do stylizacji. Sami zaś producenci stale powiększają ofertę tego rodzaju produktów, które spełniają coraz bardziej wyspecjalizowane funkcje pielęgnacyjne.

Popularne kosmetyki do włosów

Jeszcze kilka lat temu, wśród dostępnych kosmetyków do włosów znaleźć można było przede wszystkim preparaty do włosów suchych, normalnych i ze skłonnością do przetłuszczania się. Na tym w zasadzie kończyła się możliwość wyboru.

Obecnie na półkach sklepowych mamy kosmetyki do włosów:

  • blond, rudych i ciemnych, czyli specyfiki do pielęgnacji pod kątem koloru,
  • kręconych, prostych i falowanych, czyli dobierane pod kątem typu włosa,
  • farbowanych i naturalnych,
  • przedłużanych,
  • po trwałej.

Dostępne są również specyfiki do wygładzania włosów i szereg innych kosmetyków dedykowanych nawet najbardziej wyrafinowanym damskim potrzebom.

Kosmetyki do włosów dla mężczyzn

Specjalną i dość nową kategorią na rynku są kosmetyki do włosów dla mężczyzn. Okazało się bowiem, że panowie również zaczęli w ostatnich latach inwestować w swój wygląd. Chcąc być mężczyznami zadbanymi, potrzebują kosmetyków do włosów dedykowanych specjalnym potrzebom męskiego włosa, który cechuje się nieco większą twardością niż włos damski. W ramach kosmetyków do włosów dla panów, szczególną popularnością cieszą się preparaty do ich regeneracji oraz przeznaczonych do walki z łupieżem.

Kosmetyki do stylizacji

Kosmetyki do układania włosów to kolejna, szybko rozwijająca się kategoria, w której wyróżnia się preparaty do codziennej stylizacji oraz specyfiki profesjonalne. Poza dawnej używanymi lakierami i piankami, obecnie na rynku dostępne są gumy, woski, lotiony, żele w sprayu oraz wiele innych, które umożliwiają stworzenie i utrwalenie nawet najbardziej finezyjnych fryzur.

Profesjonalne kosmetyki do włosów to grupa preparatów kierowanych do salonów fryzjerskich. Tego rodzaju specyfiki dostępne są w hurtowniach, które umożliwiają również zakupy detaliczne. Są to zazwyczaj nieco droższe preparaty niż te dostępne w drogeriach. Nie da się jednak ukryć, że zawierają więcej składników pielęgnacyjnych lub odżywczych. Ich cena wynika również z większej skuteczności w działaniu.

Domowe kosmetyki do włosów

Te osoby, które nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na zakup profesjonalnych bądź ekskluzywnych kosmetyków do włosów, chętnie decydują się na samodzielne przygotowanie specyfików. Są to naturalne preparaty, których receptura opiera się na bazie „darów natury” - ziół oraz innych produktów, które znajdują się chociażby w kuchni.

Jakość kosmetyków a cena

Dla wielu osób cena kosmetyków do pielęgnacji włosów świadczy o ich jakości. Trzeba jednak mieć świadomość, że dobre specyfiki pielęgnacyjne nie zawsze muszą być tymi najdroższymi. Niekiedy najlepsze preparaty to produkty pochodzące z niewielkich firm, które stawiając na jakość, nie mają już szans na inwestowanie w reklamę.