Kosmetyki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat kosmetyków.

Kosmetyki profesjonalne - interesujące fakty i porady

Wiele osób zastanawia się, czy warto inwestować w zakup kosmetyków profesjonalnych. Najlepiej sprzedają się preparaty do pielęgnacji włosów, ciała, twarzy. Zainteresowani mogą znaleźć kilka miejsc, w których dokonają zakupu.

Kosmetyki profesjonalne to serie preparatów przeznaczonych do wykorzystania w salonach odnowy biologicznej czy salonach piękności. Takie specyfiki różnią się od tych dostępnych powszechnie w drogeriach nie tylko jakością, ale również pojemnością opakowań. Z uwagi bowiem na to, iż w gabinetach kosmetycznych korzysta się z preparatów znacznie częściej niż w warunkach domowych, profesjonalne kosmetyki do salonów znacznie bardziej opłaca się kupować w większych opakowaniach.

Dlaczego wybieramy kosmetyki profesjonalne?

W ostatnim czasie profesjonalne kosmetyki do gabinetów kosmetycznych zaczęły cieszyć się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Wpływ na to ma zarówno możliwość zakupu kosmetyków profesjonalnych u kosmetyczki lub fryzjera, jak również fakt, iż tego typu produkty oferuje niejeden sklep internetowy. Nawet większa pojemność opakowań oraz wyższa – niż kosmetyków standardowych – cena, nie przeszkadza konsumentkom. Skąd to wynika? Chodzi przede wszystkim o poczucie, że są preparaty profesjonalne są lepsze i skuteczniejsze od specyfików dostępnych w drogeriach i marketach. Już sama nazwa - „profesjonalne kosmetyki” może sugerować, że pozostałe preparaty mają niższą jakość i mniejszą skuteczność. Czy rzeczywiście profesjonalne specyfiki do włosów lub ciała są lepsze niż ich drogeryjne odpowiedniki? Z reguły profesjonalne kosmetyki do makijażu, włosów itp. zawierają więcej substancji aktywnych niż specyfiki dostępne powszechnie. Wynika to z tego, że klientka salonu piękności powinna odczuć większą poprawę po wizycie w gabinecie niż po zabiegu pielęgnacyjnym realizowanym w domowym zaciszu. Warto jednocześnie mieć świadomość, że odpowiednio używane kosmetyki profesjonalne do włosów czy ciała mogą przynieść większą korzyść niż ogólnodostępne preparaty.

Przegląd rynku kosmetyków profesjonalnych

Na polskim rynku najpopularniejsze są profesjonalne kosmetyki fryzjerskie. Pochodzą one najczęściej od znanych marek, które posiadają linie preparatów detalicznych, tzw. marketowych. Trzeba jednak mieć świadomość, że to profesjonalne specyfiki są bardziej cenione, mimo że są nieco droższe niż te oferowane w drogeriach i marketach. Poza kosmetykami profesjonalnymi do pielęgnacji włosów, dużą popularnością cieszą się produkty do makijażu. Tego rodzaju specyfiki cechują się zwykle większą trwałością oraz bogatszą paletą kolorów. Są jednak nieco droższe, ale mimo to chętnie wybierane przez kobiety ze względu na wysoką jakość.

Dość często kupowane są też profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji i stylizacji paznokci. Jest to związane przede wszystkim z coraz większą popularnością „domowego” wykonywania tipsów, w efekcie czego wizyta u stylistek paznokci nie jest już koniecznością.

Profesjonalne kosmetyki do ciała kupowane są najrzadziej, choć nie jest trudno zauważyć tendencję wzrostową w tym zakresie. W najbliższym czasie sprzedaż profesjonalnych specyfików do pielęgnacji ciała powinna osiągnąć wyższy poziom.

Gdzie kupić kosmetyki profesjonalne?

Osoby zaopatrujące własne gabinety - salony piękności profesjonalne kosmetyki kupują reguły w hurtowniach. Wyjątkiem są niewielkie gabinety, które nie potrzebują zbyt dużej ilości produktów. Warto mieć świadomość, że profesjonalny specyfiki dostępne są również dla klientów detalicznych.

Dla obu grup konsumentów tego rodzaju specyfiki dostępne są zarówno w sklepach, jak i hurtowniach specjalizujących się w sprzedaży profesjonalnych preparatów.

Typy kosmetyków

Kosmetyki w innych krajach